Zespół Szkół Ogólnokształcących im. J.Słowackiego STO w Krakowie

Język hiszpański

Zespół iberystów:

Kamil Bluszko – lider zespołu, uczy w Liceum 

Aleksandra Madej – uczy w klasach 5-6 SP oraz Liceum

Marta Szafran – uczy w klasach 7-8 SP oraz Liceum

Ricardo Clausell – nativo (native speaker) 

Playa, fiesta, siesta? Brzmi znajomo? 

Hiszpański to język piosenek, do których podrygujecie na dyskotekach, to język kultowych seriali z Netflixa, to język korespondencji w międzynarodowych korporacjach, język, którym posługuje się na świecie ponad 600 mln ludzi, co plasuje go na drugim miejscu, jako język komunikacji, po chińskim, a przed angielskim. 

Potrzebujesz jeszcze innego powodu, żeby się go zacząć uczyć? Hiszpański jest łatwy. Przynajmniej na początku.

Nasz zespół koncentruje się na ćwiczeniu czterech podstawowych sprawności językowych: mówienie, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie i pisanie. Ważna  jest także aktywność na lekcjach, zaangażowanie i Twoja systematyczna praca. Bez nich też się czegoś nauczysz, ale raczej nie wyjdziesz poza podstawową komunikację, a my chcemy Ci przekazać jak najwięcej.  

Co możesz osiągnąć? 

SP – klasy 5-6 – poziom A1

SP – klasy 7-8 – poziom A2 

Liceum – poziom B1-B2 (matura rozszerzona) lub poziom A2-B1 (matura podstawowa). 

Uzdolnieni uczniowie realizują u nas indywidualny program czego efektem może być nawet matura dwujęzyczna.

Nie chcesz zdawać matury z hiszpańskiego? Nie musisz. Chętnie przygotujemy Cię do zdobycia Certyfikatu językowego uznawanego na całym świecie, współpracujemy w tym zakresie z Instytutem Cervantesa w Krakowie. 

A co jeśli w ogóle nie interesują Cię egzaminy? Możesz brać udział w organizowanych przez nas wyjazdach językowych do Hiszpanii, wspólnych wyjściach na wykłady do Instytutu Latynoamerykanistyki, przeglądach kina hiszpańskiego, konkursach piosenek czy poezji, i w wielu innych aktywnościach. Opcji jest naprawdę dużo, tak samo jak i ludzi posługujących się tym językiem. Warto do nich dołączyć. 

Zapraszamy, 

Zespół iberystów