STO
PRZ
SP
Gimnazjum
Liceum
O szkoleGalerieMultimediaGlosatorRekordyLinkiPracaKontaktArchiwumStrefa
KrakusekKrakuse-Akademia przyszłościINTERBLOKSzkoła DebatyKonkurs: 90 rocznica odzyskania niepodległości
21 maja 2013
Kategoria- Konkursy
uroczysta gala I edycji międzyszkolnego konkursu o Krakowie "Krakus"
21 maja odbyła się uroczysta gala I edycji międzyszkolnego konkursu o Krakowie "Krakus" dla klas V i VI, który jest kontynuacją międzyszkolnego konkursu o Krakowie "Krakusek" dla klas III. Pomysłodawcą i inicjatorem konkursów jest pani Anna Burzyńska. Konkurs "Krakus" współtworzyli pani Monika Witalis- Malinowska (autorka gry terenowej "Renesans w Krakowie"), pani Katarzyna Lipniarska i pan Tomasz Radochoński.
Naszym partnerem w ogranizacji konkursu jest Zamek Królewski na Wawelu. Do konkursu zgłosiło się 60 szkół z Krakowa i okolic. Laureaci konkursu oraz wszyscy finaliści zostali uhonorowani dyplomami oraz wspaniałymi nagrodami. Wykazali się oni imponującym poziomem wiedzy o naszym mieście. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu: Kacprowi Tomasikowi (I miejsce), Jaśkowi Balcerowskiemu (II miejsce), Grażynie Zając (III miejsce), Mikołajowi Wróblowi ( wyróżnienie I stopnia) oraz Kubie Białowąsowi, który okazał się najlepszy w swojej klasie i pomimo, że nie został laureatem w finale, to i tak wykazał się dużą wiedzą.

Galę konkursu uświetnili swoją obecnością pani Prezydent Anna Okońska - Walkowicz oraz pan Iwo Wroński. Informacje o naszym konkursie pojawiły się w w Dzienniku Polskim oraz w radio RMF (Link).

Zapraszamy w następnym roku do drugiej edycji konkursu.