STO
PRZ
SP
Gimnazjum
Liceum
O szkoleGalerieMultimediaGlosatorRekordyLinkiPracaKontaktArchiwumStrefa
KrakusekKrakuse-Akademia przyszłościINTERBLOKSzkoła DebatyKonkurs: 90 rocznica odzyskania niepodległości
7 grudnia 2012

IX Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej
Dnia 7 grudnia (piątek) odbył się IX Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej zorganizowany przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 5 w Krakowie dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Celem konkursu była popularyzacja piękna poezji anglojęzycznej, kreowanie zainteresowań recytatorskich oraz możliwość publicznej prezentacji w języku obcym.
Warunkiem uczestnictwa była indywidualna prezentacja wiersza liczącego od 100 do 120 dla młodszych dzieci i od 120 do 150 słów dla dzieci starszych. Chętni uczniowie i uczennice musieli najpierw przejść wstępne eliminacje szkolne, aby móc reprezentować naszą szkołę w konkursie.
W konkursie brało udział 110 dzieci z krakowskich szkół zarówno niepublicznych jak i publicznych, w tym aż 39 naszych uczniów. Dzieci były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 6 - 10 lat (klasy I - III) oraz 11 - 13 lat (klasy IV - VI). Pod uwagę brane były opanowanie tekstu, poprawność językowa, akcent i intonacja, a także prezentacja sceniczna.
Z przyjemnością pragniemy poinformować, że występ naszych uczniów po raz kolejny okazał się ogromnym sukcesem! Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością i talentem - nie tylko doskonale opanowały treść wierszyków, ale również przygotowały odpowiednie stroje i rekwizyty. Ich ciężka praca się opłaciła i czołowe miejsca zajęli nasi uczniowie!
A oto nasi laureaci:

Kategoria 1 (klasy I-III):
III miejsce - Julia Jaroszek (kl. III d)
Wyróżnienia - Beata Szaleniec (kl. III d) oraz Kornelia Truchanowicz (kl. III c)

Kategoria 2 (klasy IV - VI):
I miejsce - Róża Sendyka (kl. IV A)
II miejsce - Magdalena Markiewicz (kl. V A) oraz Anna Strzałka (kl. V B)
III miejsce - Jakub Baran (kl. IV A)
Wyróżnienia - Michał Bonczar (kl. V C) oraz Jan Balcerowski (kl. V C)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Szczególne podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów, którzy dołożyli wszelkich starań, aby dobrze przygotować dzieci do konkursu. Podziękowania należą się również p. Dominice Leńczowskiej, p. Barbarze Faron oraz p. Magdalenie Zielińskiej- Walkowicz za dobór tekstów, przeprowadzenie przesłuchań i przygotowania związane z konkursem.