STO
PRZ
SP
Gimnazjum
Liceum
O szkoleGalerieMultimediaGlosatorRekordyLinkiPracaKontaktArchiwumStrefa
KrakusekKrakuse-Akademia przyszłościINTERBLOKSzkoła DebatyKonkurs: 90 rocznica odzyskania niepodległości
14 grudnia 2012

odziękowania za udział w XVIII Konferencji Programowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego
Szanowni Państwo,

Dyrektorzy Szkół i Prezesi Kół

Społecznego Towarzystwa Oświatowego,

Serdecznie dziękuję Państwu za udział w XVIII Konferencji Programowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego, która odbyła się w Pułtusku w dniach 1-2 grudnia 2012 roku. Konferencja miała w tym roku nieco inny charakter – nie tylko roboczy, ale i uroczysty, ponieważ została powiązana z obchodami 25- lecia STO i nastąpiła bezpośrednio po Gali Jubileuszowej.
Tytuł konferencji – „25-lat pro publico bono” – wynikał z rocznicowego momentu skłaniającego do podsumowań i refleksji. Treść wykładów i warsztatów oddawała jednak istotną cechę naszego środowiska: pragnienie doskonalenia się pod każdym względem, dążenie do zmian, dzięki którym idee edukacyjne STO stale są atrakcyjne.
Prof. Andrzej Jacek Blikle w swym wykładzie „Dylemat lidera – władza, czy współpraca” namawiał do nowego spojrzenia na organizację pracy w szkole. Witold Kołodziejczyk w wykładzie „STO od ery industrialnej do gospodarki opartej na wiedzy” zaprezentował wizję nowych metod i dróg nauczania. Obaj uświadomili zebranym, ile pracy czeka nas w STO już w najbliższej przyszłości . Także inne zajęcia i warsztaty nakierowane były na inspirowanie uczestników do działań niestandardowych i skutecznych.
Do przeszłości nawiązywał natomiast Wieczór wspomnień o STO – pół żartem pół serio – ciekawy i wzruszający. Uświadomiliśmy sobie, że wiele faktów i okoliczności należy utrwalić, zapisać, a do wielu należy dotrzeć, przeglądając stare dokumenty i przeprowadzając wywiady.
Konferencję zorganizował Zarząd Główny STO i Biuro STO. Odbywała się w historycznej scenerii Zamku w Pułtusku, w niezwykle miłej atmosferze pracy i życzliwości. Jak wynikało z ewaluacji przeprowadzonej w ostatniej sesji spotkała się z dużym uznaniem uczestników.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Konferencji, pokazując wspólnotę STO wynikającą z połączenia wspomnień, relacji z codziennej pracy, opisu osiągnięć oraz pomysłów i planów na przyszłość.

Z wyrazami głębokiego szacunku

dr Anna Okońska-Walkowicz
Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego