STO
PRZ
SP
Gimnazjum
Liceum
O szkoleGalerieMultimediaGlosatorRekordyLinkiPracaKontaktArchiwumStrefa
KrakusekKrakuse-Akademia przyszłościINTERBLOKSzkoła DebatyKonkurs: 90 rocznica odzyskania niepodległości
9 grudnia 2012

Zaproszenie darmowe warsztaty kreatywne
Pani Małgorzaty Bojanowskiej
Serdecznie zapraszam w niedzielę 9 grudnia
między 11:30 a 14:00 do kawiarni likeKonik na otwarte,
darmowe warsztaty połączone z prezentacją zabawek.
Razem pobawimy się trzema zestawami kreatywnymi do samodzielnego montażu: KALEJDOSKOP, PAJACYKI I WĄŻ, LATAJĄCE MIASTO.

Adres: Plac Wszystkich Świętych 2, Pawilon Wyspiańskiego

Dla dociekliwych więcej informacji poniżej.
Zapraszam też na stronę zabawek Lukka
na Facebooku: Lukka – kreatywne zabawki
lub na www.lukka.com.pl

Małgorzata Bojanowska


Zabawki Kreatywne Lukka - Idea
Cel, która mi przyświeca, to by pomóc zapracowanym Rodzicom i cierpliwym Dziadkom, w mądry sposób wykorzystać czas, jaki mogą dać swoim dzieciom, wnukom. Idea Marii Montessori „POMÓŻ MI TO ZROBIĆ SAMEMU" idealnie opisuje to, co chcę osiągnąć.
Przy szalonym tempie życia powoli zanika zwyczaj majsterkowania z ojcem i dziadkiem, szycia czy szydełkowania z mamą i babcią. Dzieci pozbawione towarzystwa kogoś kto “umie” tracą szansę na zdobycie wielu umiejętności oraz kreatywnego eksperymentowania. Budowanie zabawki przewiduje „trudniejsze etapy", w których dziecko poszuka Twojej pomocy. Poświęć kilka minut dla Jego sukcesu.

Dlaczego to takie ważne?
Psychologowie są zgodni, że dzieci w wieku szkolnym mają problemy ze skupieniem, sprawnością manualną i koordynacją ręki z okiem. Klasyczne ćwiczenia grafomotoryczne są dość nudne i niełatwo jest dzieci namówić do ich wykonywania. Co innego, gdy robiąc zabawkę będą te ćwiczenia wykonywać: rysowanie po śladach, rysowanie według wklęsłych i wypukłych szablonów, wypełnianie konturów, precyzyjne nawijanie, okręcanie, segregowanie małych elementów, nawlekanie, wiązanie i szycie.
W „mojej" szkolnej pracowni plastycznej obserwuję szczery zachwyt dzieci wywołany dostępem do zwoju drutu, użyciem młotka, imadła, piłki do drewna, malowaniem bez farb czy samodzielnym szyciem maskotki, której ubranko zapina się na guziki. Tworzenie “czegoś” wywołuje wielkie zaangażowanie emocjonalne, pozwala pokonać trudności, uczy cierpliwości, buduje poczucie własnej wartości. Często też pomaga wyciszyć emocje w natłoku bodźców dnia codziennego.

Jak to działa?
Zaprojektowane przeze mnie zestawy pozwolą dzieciom stworzyć własną zabawkę! Pracując według instrukcji, wykonają szereg czynności wymagających skupienia i precyzji oraz czytania ze zrozumieniem. Po drodze nauczą się technik modelarskich, rysunkowych, malarskich i poprawią ogólną sprawność manualną. Każda zabawka jest też prawdziwym poligonem kreatywności--zabawki zbudowane przez dwoje dzieci będą różne!

Gotowe? Zabawa trwa dalej!
W każdym zestawie jest dużo “zapasowych” materiałów, zachęcamy też do kreatywnego eksperymentowania z materiałami z domowego „recyklingu". Sugestie i inspiracje na kolejne cuda będę zamieszczać na stronie www.lukka.com.pl i facebook. Tam też będę chwalić się gotowymi zabawkami przesłanymi przez Wasze dzieci--jeśli tylko Wy zechcecie się ze mną nimi podzielić! Sama galeria zabawek będzie na pewno kolejnym źródłem inspiracji i pomysłów!

Opakowanie.
Opakowanie zabawki składa się z szufladki i okładki. Okładkę przeglądnij, są tam ciekawostki, a szufladki kolekcjonuj. Trzy szufladki wypełniają "szufladziak" i mogą służyć do przechowywania skarbów.

Szufladziak solo, lub w wersji z 3 szufladkami będzie do kupienia w naszym sklepie.