STO
PRZ
SP
Gimnazjum
Liceum
O szkoleGalerieMultimediaGlosatorRekordyLinkiPracaKontaktArchiwumStrefa
KrakusekKrakuse-Akademia przyszłościINTERBLOKSzkoła DebatyKonkurs: 90 rocznica odzyskania niepodległości
1 października 2012

Nasza szkoło realizuje projekt "Angielski na STO"
"Angielski na STO" to projekt skierowany do najmłodszych uczniów. Głównym celem projektu jest rozbudzenie w uczniach świadomości, że język angielski może stanowić integralną część nauki tak jak matematyka czy plastyka. Projekt ten może być realizowany w klasie I, II lub III, w zależności od nauczyciela prowadzącego.

Zadaniem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej będzie wprowadzanie elementów języka angielskiego przy pomocy krótkich filmów edukacyjnych i piosenek a nie uczenia języka. Elementy angielskiego (słowa, zwroty, piosenki) powinny pojawiać się w korelacji tematycznej z programem nauczania, czyli jeżeli nauczyciel wprowadza np. nazwy kolorów, może również je wprowadzić (powtórzyć) w języku angielskim, wyświetlając odpowiedni odcinek lub ucząc dzieci piosenki. Ważnym elementem tego projektu jest dobra współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego, którzy mogą pomóc w sprawach merytorycznych.

Każda placówka biorąca udział w projekcie "Angielski na STO" wyposażona zostanie w zestaw pomocy dydaktycznych "Lippy and Messy" do nauki języka angielskiego. Program ten został opracowany przez zespół doświadczonych nauczycieli i metodyków i cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych.