STO
PRZ
SP
Gimnazjum
Liceum
O szkoleGalerieMultimediaGlosatorRekordyLinkiPracaKontaktArchiwumStrefa
KrakusekKrakuse-Akademia przyszłościINTERBLOKSzkoła DebatyKonkurs: 90 rocznica odzyskania niepodległości
21-28 września 2012

Jesienny obóz naukowy licealistów we Wrocławiu
W dniach 21 do 28 września 2012 odbył się doroczny obóz naukowy LO. Wzięło w nim udział 53 licealistów pod opieką nauczycieli i wychowawców: M.Ćwierzyk, M.Sroki, J.Maj, A.Musiała, Z.Bednarka,
Obozowicze zakwaterowani zostali w hotelu na Rynku wrocławskim. Bogaty, zróżnicowany program obozu obejmował poznanie historii, kultury i zmian zachodzących na przestrzeni dziejów we Wrocławiu i ogólnie na ziemiach odzyskanych (wielokulturowość, wielowyznaniowość… )
Młodzież zwiedzała centrum miasta, kościoły 4 wyznań, Ostrów Tumski (wieczorny spacer), Panoramę Racławicką, Stadion olimpijski, Halę Stulecia. Odbyły się też lekcje muzealne oraz wykłady na temat Pomarańczowej Alternatywy i historii miasta / również w starych kronikach filmowych. Młodzież brała również udział w imprezach kulturalnych i rozrywkowych (Teatr Polski, Teatr Pantomimy, mecz Śląska Wrocław, ZOO, ogród japoński w parku szczytnickim, Ogród botaniczny).
Uczestnicy bardzo cenili sobie miłą atmosferę panującą na obozie. Dobrym humorom sprzyjała też ładna pogoda Młodzież wykazała się dużą dojrzałością , zdyscyplinowaniem, punktualnością na zbiórkach.
Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie ocenili obóz bardzo wysoko.
W chwili obecnej uczniowie pracują nad poobozowymi projektami, których obrony zaplanowane są na listopad.