STO

SP
Gimnazjum
Liceum
O szkoleO szkoleWizerunek AbsolwentaTerminarzSukcesyRekrutacjaRegulaminyPraceGalerieMultimediaGlosatorRekordyLinkiPracaKontaktArchiwumStrefa
KrakusekKrakuse-Akademia przyszłościINTERBLOKSzkoła DebatyKonkurs: 90 rocznica odzyskania niepodległości
__________________________________________

SUKCESY SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2006/2007
__________________________________________

2007/2008- 2008/2009- 2009/2010- 2010/2011- 2011/2012
OGÓLNOPOLSKI KONKURS
„MULTITEST MATEMATYCZNY”
Jakub WILKOSZ (4a) 4 miejsce (dyplom laureata + książka)
Oskar WEIGEL (6a) 10 miejsce (dyplom laureata)
OGÓLNOPOLSKI KONKURS
„MULTITEST POLONISTYCZNY”
Jakub ZAKRZEWSKI (4b) 7 miejsce (dyplom laureata)
Anna WYŻLIŃSKA (4a) 8 miejsce (dyplom laureata)
Aleksander CHRUŚCIEL (4a) 10 miejsce (dyplom laureata)
Jan MALINOWSKI (4b) 10 miejsce (dyplom laureata)
Jakub WILKOSZ (4a) 10 miejsce (dyplom laureata)
Kacper SAGNOWSKI (5a) 8 miejsce (dyplom laureata)
Gabriela KUBIAK (5a) 10 miejsce (dyplom laureata)
OGÓLNOPOLSKI KONKURS
„MULTITEST Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO”
Joanna SKRZYPEK (4a) 3 miejsce (dyplom laureata + książka)
Krzysztof REGUCKI (4a) 8 miejsce (dyplom laureata)
Miyuki TATSUMA (5a) 1 MIEJSCE (dyplom grawerowany + książka)
Kacper SAGNOWSKI (5a) 3 miejsce (dyplom laureata + książka)
Michał HEYDEL (5b) 4 miejsce (dyplom laureata + książka)
Olga KACPRZAK (5c) 6 miejsce (dyplom laureata)
Aleksandra KARDAS (5a) 7 miejsce (dyplom laureata)
Stanisław MORAWSKI (5b) 8 miejsce (dyplom laureata)
Aleksandra BADOWSKA (5a) 10 miejsce (dyplom laureata)
Aleksandra FIUTOWSKA (5a) 10 miejsce (dyplom laureata)
Justyna NIEDZIAŁKOWSKA (5b) 10 miejsce (dyplom laureata)
Ivo MORAWSKI (6b) 8 miejsce (dyplom laureata)
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ALFIK MATEMATYCZNY”
Jakub WILKOSZ (4a) 4 miejsce w województwie (47 w kraju)
Filip STRZAŁKA (3b) 8 miejsce w województwie (79 w kraju)
KONKURS „ENGLISH HIGH FLIER”
Michał HEYDEL (5b) 1 miejsce w województwie, 9 miejsce w kraju
KONKURS „OXFORD MATEMATYKA PLUS”
Weronika DYCZEK (3b) 1 miejsce (92 pkt)
MAŁOPOLSKI KONKURS HUMANISTYCZNY
„WŚRÓD MUZEALNYCH EKSPONATÓW”
Ilona PODLECKA (6a) awans do etapu wojewódzkiego
MAŁOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY
„MATEMATYKA W KOLORACH TĘCZY”
Małgorzata KOZAK (6a) awans do etapu wojewódzkiego
KONKURS „ALFIK HUMANISTYCZNY”
Grzegorz ŻABA (3a) 6 miejsce w woj., 37 w kraju (dyplom II kategorii)
Jakub WILKOSZ (4a) 7 miejsce w woj., 81 w kraju (dyplom III kategorii)
MISTRZOSTWA POLSKI W GRACH MATEMATYCZNYCH
I LOGICZNYCH - ETAP FINAŁOWY
Jakub WILKOSZ (4a) 13 miejsce (na 34 zawodników)
Anna WILKOSZ (3b) 6 miejsce (na 12 zawodników)
KONKURS „FOX 2006”
Monika BORKOWSKA (5c) 3 miejsce (nagroda 2 stopnia)
Miyuki TATSUMA (5a) 5 miejsce (nagroda 2 stopnia)
Ivo MORAWSKI (6b) 3 miejsce (nagroda 2 stopnia)
KANGUR MATEMATYCZNY 2007
Jakub WILKOSZ (4a) 110 pkt
Filip STRZAŁKA (3b) 105 pkt
KANGUREK 2007
Maciej WYŻLIŃSKI (2b) 62 pkt
Feliks WENDOŁOWSKI (2a) 59 pkt
Antoni WÓJCIK (2a) 56 pkt
KONKURS HUMANISTYCZNY OMNIBUS
Kacper SAGNOWSKI (5a) 2 miejsce w woj., 9 miejsce w kraju
Jakub WILKOSZ (4a) 3 miejsce w woj., 10 miejsce w kraju
Jan MALINOWSKI (4b) 4 miejsce w woj., 19 miejsce w kraju
OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „OLYMPUS”
(SESJA WIOSENNA)
Joanna SKRZYPEK (4a) 3 wynik w kraju (228 pkt)
Jan MALINOWSKI (4b) 4 wynik w kraju (226 pkt)
Kacper SAGNOWSKI (5a) 4 wynik w kraju (220 pkt)
Michał HEYDEL (5b) 5 wynik w kraju (218 pkt)
Olga KACPRZAK (5c) 5 wynik w kraju (218 pkt)
KONKURS ENGLISH ACE
Joanna SKRZYPEK (4a) 1 wynik w kraju
Michał HEYDEL (5b) 1 miejsce w woj., 8 w kraju
Kacper SAGNOWSKI (5a) 2 miejsce w woj., 13 w kraju
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PROJEKT WITRAŻA
Piotr ZIELIŃSKI (5c) laureat
Piotr BĄKOWSKI (1b) laureat
Julia CHRUŚCIEL (0) laureat
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
POEZJI ANGLOSASKIEJ
Anna RUSZECKA (2b) 1 miejsce
Klaudia BARAN (1a) 2 miejsce
Barbara STOPYRA (2a) 3 miejsce
Tomasz KACZOR (6a) 3 miejsce
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
„WIERSZE JANA BRZECHWY”
Martyna SULIMA-SAMUJŁŁO (1b) 1 miejsce
Klaudia BARAN (1a) 2 miejsce
Oliwia PUTO (1a) 3 miejsce
25 KONKURS POEZJI I PROZY FRANCUSKIEJ
Piotr WOLSKI (2a) wyróżnienie
PRZYRODA W OCZACH DZIECI
Barbara STOPYRA (2a) 2 miejsce
Mateusz KORDAS (5c) 3 miejsce
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE „KRAKUSEK”
Wiktoria KUSZAK (3a) finalistka + wyróżnienie (8 miejsce na 117)
Adam BOLEK (3b) finalista
KLUB PRZYJACIÓŁ KOTA FILEMONA
Dariusz Mularz (3a) wyróżnienie + certyfikat


WYNIKI SPRAWDZIANU PO KLASIE 6
ROK SZKOLNY 2006/2007

Miary statystyczne Sprawdzian 2007
szkoła Kraków Małopolska Polska
Średnia punktów 34.8 30.0 27.4 26.6
Mediana (wynik środkowego ucznia) 36.0 brak danych 29.0 brak danych
Modalna (dominanta) 36.0 brak danych 35.0 brak danych
Najwyższy wynik 40.0 40.0 40.0 40.0
Najniższy wynik 19.0 1.0 1.0 0.0
Rozstęp 21.0 39.0 39.0 40.0


Małopolska tradycyjnie bardzo dobrze wypadła na tle innych województw w kraju i okręgu OKE. Małopolscy szóstoklasiści uzyskali drugą średnią ze sprawdzianu ustępując kolegom z Mazowsza o 0,01 punktu.
Statystyczny uczeń w naszej szkole piszący z arkuszem A1 uzyskał podczas sprawdzianu 34,8 punktów, czyli o 4,8 punktu więcej niż średnia Krakowa, a o 7,4 punktu więcej od średniej wojewódzkiej. Taką samą średnią jak szkoła uzyskali uczniowie klasy 6b, w klasie 6a średni wynik ucznia jest o 0,1 mniejszy.
Stopień opanowania przez naszych szóstoklasistów umiejętności sprawdzanych na sprawdzianie w porównaniu do wyników szkół publicznych i niepublicznych Krakowa i Małopolski ilustruje poniższa tabela:

Wykorzystanie wiedzy w praktyce Średnia w szkole Średnia w okręgu OKE Średnia w okręgu OKE dla szkół niepublicznych
Czytanie 93% 81% 88%
Pisanie 84% 67% 79%
Rozumowanie 89% 62% 77%
Korzystanie z informacji 86% 66% 76%
Wykorzystanie wiedzy w praktyce 81% 58% 74%

Nasza szkoła ze średnią 34,8 punktów powtórzyła sukces z ubiegłego roku i utrzymała wynik ze sprawdzianu mieszcząc się z uzyskana średnią wśród szkół o najwyższych wynikach w kraju z przedziału punktowego 32.8-39.5.